Báti János orvosi és Komjáti Ábrahám jogi értekezése latin nyelven (18. sz.) kolligátum, félbőr

Termékkód: 2950948826
Látogatók: 29

34 990 Ft
Ha egyszerre minimum 6 000 Ft értékben vásárolsz ettől az eladótól, a szállítás ingyenes!
Más futárszolgálat előre utalással   Személyes átvétel
Budapest VII. kerület
Báti János orvosi és Komjáti Ábrahám jogi értekezése latin nyelven (18. sz.) kolligátum, félbőr - 34990 Ft - (meghosszabbítva: 2943524120) Kép
Eladó: konyvtarsasag(7227)
99.96%
Értékelés eladóként: 99.97%
Értékelés vevőként: 93.75%
Regisztráció időpontja: 2010.10.02.
99.96%
Komjáti Ábrahám
Báti János
Morborum Hungaris Endemiorum - Disputatio Juridica

Termék súlya: 0.5 kg (500g)
Kötés típusa: félbőr
Műfaj, típus: tudomány
Idő: 18. század vagy előtti

Joannes Baty [Báti János]: Specimen Inaugurale Medicum Sistens Descriptionem Quorundam Morborum Hungaris Endemiorum. Trajecti ad Rhenum, Ex officina Abrahami Van Paddenburg, Academiae Typographi, MDCCLXXV [1775]

Báti János (Felsőbánya, 1745 – Nagybánya, 1796 után) Nemes szülőktől származott; iskoláit hazájában végezte, majd külföldre ment és a göttingeni, leideni és utrechti egyetemeken tanulta az orvosi tudományokat; utóbbi helyen 1775-ben nyert orvosdoktori oklevelet, később Nagybánya városának lett főorvosa.

Abrahamus de Komját [Komjáti Ábrahám]: Disputatio Juridica, de Venia Discedendi e Civitate a Principe Impetranda. Traiecti ad Rhenum, Ex Officina Abrahami Van Paddenburg, Academiae Typographi, MDCCLXXXII [1782]

Komjáti Ábrahám (Szántó, 1743 - Porosznya, 1827) jogi doktor, ev. ref. lelkész. 1775-ben külföldi egyetemekre ment: Bernből Párisba, majd Brüsszelbe, Utrechtbe és Londonba; innét pedig ismét Utrechtbe, hol 1782-ben doktori oklevelet nyert. Miután engedély nélkül hagyta el hazáját, 1785-ben engedélyezték visszatértét és Miskolc rektorprofesszori állását töltötte be. 1792-ben lemondott hivataláról, majd az igrici egyház választotta meg lelkészének, innen ment Porosznyára, ahol papként és esperesként működött egészen haláláig.

Kolligátum, félbőr kötésben, aranyozott gerinccel. Festett lapélek. Néhány oldalon bélyegző.

22,5 x 19 cm

TY3+

Ha egyszerre minimum 6 000 értékben vásárolsz ettől az eladótól, a szállítás ingyenes!
Szállítás és fizetés módja Szállítási alapdíj Átadási helyek   Érték alapú kedvezmény
Más futárszolgálat előre utalással 990 Ft /db     7 000 Ft -tól Ingyenes
Személyes átvétel 0 Ft /db Budapest VII. kerület - Átvétel hétfőtől péntekig 10:00-18:00-ig a Wesselényi utcai üzletünkben.
GLS futárszolgálattal házhoz szállítás 990 Ft 7000 Ft FELETTI RENDELÉSEK ESETÉN VÁLLALJUK AZ INGYENES SZÁLLÍTÁST! KÖNYVTÁRSASÁG

Vásárlás - Báti János orvosi és Komjáti Ábrahám jogi értekezése latin nyelven (18. sz.) kolligátum, félbőr

34 990 Ft