szép régi festmény (restaurálandó)

értékes antik festmény

Termékkód: 3052379777
Látogatók: 145

Kikiáltási ár
125 000 Ft
350 000 Ft
  • Mosonmagyaróvár
  • Győr
szép régi festmény (restaurálandó) (meghosszabbítva: 3044621216) - Vatera.hu Kép
Eladó: sbdzaa(88)
Regisztráció időpontja: 2015.04.15.
Termék súlya: 2 kg
Magasság (cm): 100
Szélesség (cm): 70
Jelzett/szignózott: igen
Állapot: sérült
Hordozó: vászon

Akitől a festményt vettem, ő nem tudott róla sokat, de elmesélte, amit az mondott, akitől ő vette. A kép valószínűleg Ausztriából (esetleg Németországból) származik, a 18. vagy a 19. században készült (állítólag a 19. század valószínűbb, a 18. század kevésbé).

A kép nincs bekeretezve. El kellene vinni egy restaurátorhoz, aki szépen rendbe teszi, letisztítja, restaurálja és bekeretezi, szerintem egy aranyozott blondel keret illene hozzá. Nekem is ez volt a tervem, de sajnos nincs rá időm, és helyem sincs sajnos tárolni. Nagyon vigyáztam rá.

Mivel rendkívül régi, ezért nincs jó állapotban, de gyönyörű szép, és érdemes lenne rendbetetetni egy szakértő restaurátorral.

Van, aki szerint ismert osztrák/német festő készítette, de olyat is hallottam, aki szerint ún. bécsi bútorkép. Régen (18. és 19. század) amikor a gazdag emberek építtettek és berendeztettek egy kastélyt, akkor vásároltak bele bútorokat, berendeztették, illetve különféle festőkkel készíttettek festményeket, a szobák, helyiségek díszítésére, és ezeket a képeket hívják bútorképeknek tudomásom szerint. De még ha bútorkép is, a kora miatt akkor is értékes.

Középen alul szignózott, piros színnel. Próbáltam utánanézni, de nem találtam ilyesmi nevű híres festőt. Attól még lehet, hogy híres festő készítette, csak én nem tudtam kinyomozni. Nehéz értelmezni, milyen névről van szó, kb. ez lehet a festő neve:

Kereteztetés és restauráltatás (esetleg még beüvegeztetés) után ennek már csak fölfele fog menni az értéke, mivel gyönyörű szép, nagy, egyre régibb lesz, és vászonra olajjal készült. Az még csak hab lenne a tortán, ha kiderülne, hogy híres képről van szó.

Személyes átvétel 0 Ft /db
  • Mosonmagyaróvár
  • Győr

Licitálás - szép régi festmény (restaurálandó)

Kikiáltási ár
125 000 Ft
350 000 Ft